Finał STIK 2014

Nasi gimnazjaliści w finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności 2014

Dnia 9 maja 2014 roku drużyna naszego gimnazjum rywalizowała ze swoimi rówieśnikami w finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności (STIK) w Kielcach w hali sportowej Politechniki Świętokrzyskiej.
Drużyna
Prywatnego Gimnazjum w składzie: Katarzyna Pawelec, Oskar Gałczyński i Mateusz Śledź zajęła XI miejsce w województwie.

Przypomnijmy, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę, zanim znaleźli się w finale stoczyli najpierw walkę na etapie regionalnym (obejmującym powiaty: skarżyski, starachowicki i konecki), w którym w marcu 2014 roku zajęli II miejsce.

W finale Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności uczestników czekało kilka wyjątkowo trudnych zadań. W pierwszej części gimnazjaliści musieli rozwiązać zadanie problemowe, część drugą stanowiło zaprogramowanie robota tak, aby wykonał odpowiednie polecenia (przejazd na ustawionym torze i oddanie celnego strzału). Ostatnią konkurencją STIK-u było rozwiązywanie interdyscyplinarnego quizu wiedzy, który został przeprowadzony z wykorzystaniem technik multimedialnych. Quiz składający się z 20 zadań, zawierał zagadki logiczne i matematyczne oraz dotyczące wiedzy o innowacjach w regionie i wynalazkach. Dodatkowe punkty zespół uzyskał za aktywność kibiców, którzy dopingowali swoją drużynę (klasa trzecia spisała się rewelacyjnie).

Organizatorami turnieju były: Biuro Innowacji Urzędu Marszałkowskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Muzeum Zabawek i Zabawy.

Gimnazjalistom szczerze GRATULUJEMY!