^ Powrót do góry

Młodzieżowe wybory prezydenckie

30 kwietnia 2015 roku w naszym gimnazjum przeprowadzone zostały młodzieżowe wybory prezydenckie w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. 

W ramach akcji w naszej szkole uczniowie przeprowadzili działania profrekwencyjne, lekcje o tematyce wyborczej i kompetencjach Prezydenta RP oraz przedstawiali sylwetki kandydatów. Dnia 30 kwietnia, tak jak w całej Polsce, zorganizowali szkolne wybory, w których głosowali na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszechnych.

Jak mówi dr Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej Celem akcji „Młodzi głosują” jest zachęcenie młodych ludzi do większej aktywności obywatelskiej, gdy jeszcze wielu z nich chce ją podejmować. Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości”.

Prywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory PrezydenckiePrywatne Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej - Młodzieżowe Wybory Prezydenckie