Nasz projekt laureatem w ramach konkursu ORE

Realizowany przez uczniów naszego gimnazjum projekt „W jaki sposób globalizacja w sferze żywienia wpływa na człowieka?” został nagrodzony przez kapitułę Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie w ramach konkursu „Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Ewa Baińska i nauczyciele, pod opieką których uczniowie realizowali projekt: Beata Czajkowska, Renata Górska, Zofia Glinka i native speaker Owusu Acheampong.

Przypomnijmy, że projekt przygotowywali uczniowie klasy drugiej w listopadzie bieżącego roku. Jego celem było:

• poznanie przez uczniów tradycji kulturowych i żywieniowych w wybranych krajach świata;
  • uświadomienie uczniom przyczyn i skutków globalizacji  w dziedzinie żywności, przyczyn głodu na świecie i wpływu krajów globalnej Północy na dostęp do żywności w krajach globalnego Południa.

Młodzież pod kierunkiem nauczycieli pracowała w trzech zespołach zadaniowych, które przygotowały:

• prezentację wybranych krajów o różnym stopniu rozwoju – ich kulturę, gospodarkę, turystykę (prezentacja multimedialna wybranych krajów o różnym stopniu rozwoju - Chin, USA, Ghany i Polski);
  • prezentację tradycyjnego żywienia w wybranych krajach w celu poznania specyfiki kuchni różnych regionów  - wartości odżywcze, zalety i wady, sposoby podawania i przyrządzania  tradycyjnych potraw z: Chin, USA, Ghany i Polski  (prezentacja multimedialna  na temat tradycyjnego żywienia w wybranych krajach oraz  przygotowanie tradycyjnych potraw do degustacji);.
  • sąd nad globalizacją - Czy globalizacja jest winna szkodliwemu wpływowi na zdrowie i rozwój człowieka? – przedstawienie teatralne.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy realizowali projekt. A są to:

• An Yixue
  • Mikołaj Drewnowicz,
  • Gabriela Górecka,
  • Zuzanna Krajcarz,
  • Julia Leśniewska,
  • Karolina Lorek,
  • Kacper Majewski,
  • Dominik Maślikowski,
  • Marta Nowak,
  • Anna Ostrowska,
  • Mateusz Pabiański,
  • Kacper Pochwała,
  • Patrik Soból,
  • Jakub Szczytowski,
  • Witold Szymczyk,
  • Andrzej Śliwiński,
  • Julia Wędrychowska,
  • Gabriel Wiktorzak

Poniżej foto z uroczystości w Warszawie w dniu 12 grudnia 2014r.

Zobacz foto z publicznej prezentacji projektu w naszej szkole