Deutsch ist toll!

28 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Uczniowie, wykazując się dużą wiedzą na temat zawiłości gramatyki niemieckiej, wzięli udział w Szkolnej Olimpiadzie Języka Niemieckiego.

Zwycięzcami olimpiady zostali:

- w klasie 7 –  Marysia Nowak

- w klasach II gimnazjum – Marika Ambroziak

- w klasie III gimnazjum ex aequo – Maja Raczyńska i Paula Czajkowska.

Odbył się także Turniej Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym najlepszą znajomością geografii, kultury i historii Niemiec, Austrii i Szwajcarii wykazała się Maja Raczyńska z klasy III gimnazjum.

Uczniowie wykonali także kolaże, promujące naukę języka niemieckiego i kraje niemieckojęzyczne – najładniejszym plakatem w konkursie został kolaż Janka Śliwińskiego z klasy III.

Podczas wspólnej zabawy w tym dniu uczniowie rywalizowali w znajomości języka podczas quizu online na platformie Kahoot – tu najlepszy refleks i wiedzę zaprezentowała Julia Soból z klasy III gimnazjum. Nie do zwyciężenia była również drużyna klasy III, która pokonała pozostałe klasy w rywalizacji międzyklasowej – w jej składzie były: Maja Szydłowska, Maja Raczyńska i Amelia Rut.

Zabawa była świetna, a język niemiecki okazał się wcale nie taki straszny.