41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

VII b w Warszawie

5 listopada 2021r. klasa VII b wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie obejrzeli musical pt. „Piotruś Pan” w teatrze muzycznym Studio Buffo.
Jeremi Przybora – libretto i teksty piosenek, Janusz Stokłosa – muzyka, Janusz Józefowicz – reżyseria i scenografia. Te nazwiska mówią same za siebie, czy można chcieć więcej od musicalu autorstwa tych trzech twórców?

Nie trzeba, ale byliśmy mile zaskoczeni, uczestnicząc w tak zachwycającym widowisku. Piękna muzyka, fantastyczna choreografia, cudowna scenografia, gra świateł, bohaterowie latający tuż nad głowami widzów – to wszystko sprawiło, że zostaliśmy zabrani w cudowną podróż do Niebywalencji.
Widowisko było kolorową bombą energetyczną. Janusz Józefowicz po raz kolejny udowodnił, że pojęcie "musicalu" rozumie doskonale i realizuje je w swoim teatrze od A do Z. Pokazał też, że dba o solidne przygotowanie każdego ze swoich aktorów, bez względu na to, czy jest to doświadczony artysta z dyplomem, czy dziecko, czy nawet... pies.
Cudownie było doświadczyć pełnego "bycia w środku spektaklu", bo jeśli chodzi
o "Piotrusia Pana", przedstawienie ma się praktycznie wszędzie wokół siebie. Indianie biegający między rzędami, dzieci latające nad widownią, bajeczny statek piratów będący na wyciągnięcie ręki - to tylko przykłady tego, jak Studio Buffo przekuło niewielki metraż sceny w ogromny walor. Bliskość magicznego świata, który do złudzenia przypomina prawdziwe życie oraz brawura, z jaką jest on ukazany, to najlepszy sposób, by młodzież uwierzyła, że teatr jest wspaniałym miejscem, do którego warto wracać.
My do teatru na pewno wrócimy.
Całą wyprawę dopełnił jesienny spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie zobaczyliśmy m.in. Pomnik Fryderyka Chopina, Ogród Chiński czy Pałac na Wyspie.