41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

VII b w Teatrze Muzycznym Studio Buffo w Warszawie

19 maja 2022 r. uczniowie klasy VII b wzięli udział w wycieczce do Teatru Muzycznego Studio Buffo w Warszawie, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Romeo i Julia" w 3D. Było to niezwykłe wydarzenie artystyczne, dopracowane w najmniejszych szczegółach.

Oryginalna muzyka Janusza Stokłosy, polski tekst Agaty Miklaszewskiej zainspirowany dramatem Szekspira „Romeo i Julia”, reżyseria i choreografia Janusza Józefowicza, scenografia Marka Chowańca, Kostiumy - Malwina Wędzikowska - to wszystko sprawiło, że spektakl był po prostu niesamowitym przeżyciem.

Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się wielkiej miłości. Dramat Szekspira doczekał się już tylu interpretacji, że wszyscy znają na pamięć losy młodej pary kochanków. Ta interpretacja była jednak zupełnie inna i zarazem wyjątkowa. 

Reżyser zaproponował bardziej współczesną wersję, gdzie dużą rolę grały nowości techniczne, jakimi są telefony,  Internet, czy hologramy. Doskonałym pomysłem było wprowadzenie kilku humorystycznych scen oraz tańca, które nadały charakteru miłosnej historii Romea i Julii. Zachwycające były sceny z tańcem w strugach deszczu przy wykorzystaniu technologii 3D, motocykle mknące po trójwymiarowych ulicach i partie solowe bohaterów.

Po cudownej uczcie duchowej, uczniowie udali się na spacer po Starówce oraz do Muralu Kory Jackowskiej.