41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Klasa IV a i V a w Teatrze Capitol

W dniu 11.10.2022 roku klasy IV a i V a razem z nauczycielami Pnią Renatą Górską, Panią Katarzyną Włodarczyk - Buczek i Panem Damianem Garbalą udały się do Teatru Capitol w Warszawie na spektakl "Dreams".

„Dreams” to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia.
Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Wartka akcja, punkty zwrotne, emocje i wzruszenia.
Zabawne, ale i pełne refleksji dialogi, znakomita gra młodych aktorów.

Akcja spektaklu rozgrywa się na sali prób i na teatralnej scenie – podczas przesłuchań do nowego musicalu „Dreams”. Każdy z bohaterów przedstawia siebie – opowiada o swoich pasjach, talentach, ale też o problemach, z którymi musi mierzyć się w codziennym życiu.

Sztuka "Dreams" ma kilka ważnych przesłań:


Każdy w sobie ma talent i powinien go rozwijać, jednak musi mieć do tego naturalną przestrzeń. Żadne z naszych marzeń, nie będą mogły być zrealizowane, jeżeli sami w sobie nie zbudujemy świadomości i realizacji dbania o dobro naszej planety”.


„Wmówiono nam, że błędów powinniśmy się wstydzić, a to błędy nas uczą i pozwalają iść do przodu. Ilość popełnionych błędów jest odzwierciedleniem Twojej ciężkiej pracy”.


„Nigdy nie daj się ocenić jednakową miarą, bo to co wnosisz i kim chcesz być nie podlega ocenie”.


Po spektaklu uczniowie mieli okazję wejść na scenę i porozmawiać z aktorami, co był dla nich ważnym doświadczeniem.


Wizyta w Teatrze Capitol mineła nam w miłej atmosferze oraz zwróciła uwagę na wiele współczesnych problemów. Pokazała, że należy wierzyć w siebie i realizować swoje marzenia oraz nigdy się nie poddawać.