41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2022

Dnia 13.10.2022 r. w Prywatnej Szkole Podstawowej odbyła się akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Wicedyrektora Damiana Garbali na temat historii powstania Komisji Edukacji Narodowej.


Powołana 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego instytucja była pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej. Święto zostało ustanowione w kwietniu 1972 roku, a od 1982 rroku obchodzone jest pod nazwą Dnia Edukacji Narodowej. Wprowadzono wówczas przepis, zgodnie z którym jest to święto wszystkich pracowników oświaty.
Następnie Pan Damian Garbala przekazał głos uczniom.


Wspaniałe i rozśpiewane przedstawienie przygotowali uczniowie wszystkich klas pod kierunkiem Pań Ewy Fall i Ewy Guli. Młodzi artyści piosenkami i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.


Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Anna Grudzień, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.