41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Bieg "Tropem Wilczym" 2023

Od 2011 roku, dzień 1 marca jest ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej okazji organizowane są w Polce Biegi „Tropem Wilczym”. 

Dziś - 5 marca 2023 roku, las przy osiedlu Bór w Skarżysku Kamiennej zgromadził ponad 270 uczestników biegu oraz wielu wspaniałych kibiców. Na wszystkich biegnących czekały w biurze zawodów pakiety startowe, koszulki  okolicznościowe, różne gadżety i kosmetyki. 

Bieg odbył się na trasach przełajowych poprowadzonych po lasach wokół osiedla Bór. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse: 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek), 4000 m i 8000 m. 

Bieg na 1963 m był biegiem honorowym - pobiegły całe rodziny, a na starcie stawiło się zdecydowanie najwięcej uczestników. Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Śnieg zaskoczył wszystkich, ale mogliśmy ogrzać się przy ognisku, zjeść ciepłą zupę i hot - dogi.

Brawo dla całej naszej społeczności szkolnej, wszyscy spisali się na MEDAL:)

Zdjęcia - Spotted Skarżysko, Marek Sikora.