41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Obozy wakacyjne na Mazurach i w Zwardoniu

Wakacje już za nami, ale wspomnienia wracają. Nasi uczniowie wypoczywali w czerwcu i lipcu na obozach. Pierwszy odbył się na Mazurach w miejscowości Łupki koło Piszu. Był to obóz żeglarsko - rowerowy pod namiotami. Oprócz pływania smoczą łodzią i kajakami nie zabrakło różnych sportowych zmagań - turniej łuczniczy, walki sumo, wyścig rowerowy, nauka wiązania węzłów, samodzielność w czasie przygotowywania posiłków, pokonywanie własnych lęków i słabości, wędkowanie, wycieczki rowerowe. Każdy wieczór umilony był ogniskiem z kiełbaskami i śpiewaniem żeglarskich piosenek. 

W lipcu wyruszyliśmy na obóz wędrowny do Zwardonia w Beskidzie Żywieckim. Zdobywaliśmy różne szczyty, np. Mały Rozsutec w paśmie Małej Fatry  (1343 m n.p.m) na Słowacji, Czantoria (995 m n.p.m), Rachowiec (954 m n.p.m), Skocznia Małysza, Pętla Cieńkowska. Każdy uczestnik otrzymał książeczkę "Zdobywcy Korony Beskidów". Odbywały się też sportowe rozgrywki w tenisie stołowym, siłowaniu na rękę, korzystaliśmy z atrakcji w aquaparkach, pokonywaliśmy przeszkody w parku linowym. Tor saneczkowy cieszył się też dużym zainteresowaniem. W drodze powrotnej odwiedziliśmy historyczny zamek na szlaku Orlich Gniazd w Ogrodzieńcu.

Wyjazdy dzieci odbyły się dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Klubu Sportowo - Rekreacyjnego TKKF "Sygnał" w Skarżysku - Kamiennej, z którym szkoła współpracuje od wielu lat. Naszym przewoźnikiem był nieoceniony Pan Krzysztof Głowacki "Krzyś". 

Pragniemy poinformować, że od września będą zapisy na kolejną edycję obozu narciarskiego w Zwardoniu dla klas młodszych i starszych, który odbędzie się w czasie ferii zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z letniego wypoczynku naszych uczniów.