41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Klasa II a i III a w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 29 września 2023 roku uczniowie klas II a i III a naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście, obejrzenie zabytków stolicy i odwiedzenie profesjonalnego laboratorium chemicznego – Labosfera.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Park Odkrywców i planetarium.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie warszawskiej Starówki z pięknymi, kolorowymi, zabytkowymi kamienicami. Najbardziej urzekający był widok Rynku Starego Miasta, na którym znajduje się Pomnik Syrenki. Podziwialiśmy również Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy. W dalszej części wycieczki odbyliśmy spacer wzdłuż murów obronnych Starego Miasta, po to by dotrzeć do Pomnika Małego Powstańca znajdującego się przy ulicy Podwale. Pomnik upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, a nam uświadamia jak młode osoby walczyły w obronie naszej Stolicy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie profesjonalnego laboratorium chemicznego – Labosfera. Warsztaty polegają na przeprowadzeniu samodzielnie przez dzieci serii fascynujących doświadczeń. Rozbudzają ciekawość oraz chęć odkrywania, kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. 

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Skarżyska.