41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Klasa VII a i VIII a w Teatrze Studio Buffo

21 listopada 2023 r. uczniowie klas VIIa i VIIIa wybrali się do Warszawy na nietypowy spektakl. 

„Romeo i Julia” Teatru Studio Buffo to pierwszy na świecie wodny musical w 3D. Dzięki niesamowitym animacjom oraz użyciu kurtyn wodnych, udało się stworzyć futurystyczne widowisko na miarę XXI wieku. 

W musicalu „Romeo i Julia” jest po prostu wszystko. Reżyser tworzy widowiskowe teatralne obrazy, niesamowite pokazy tańca z elementami akrobatyki i tańca na linie, cudownie zaśpiewane partie solowe bohaterów. Nie brakuje też scen lirycznych, takich jak choćby w finałowej scenie, kiedy para tancerzy w półmroku tańczy w strugach deszczu. 

Zachwyca scena, kiedy w powietrzu wisi prawdziwy motor z kierowcą, który w połączeniu z trójwymiarową animacją, sprawia wrażenie, jakby jechał w futurystycznym tunelu. 

Siłą tego spektaklu są znakomici aktorzy, cudowni tancerze, niesamowita animacja, kurtyny wodne, muzyka, gra świateł. Zachwyca po prostu wszystko. Inspirowane Szekspirowskim dramatem współczesne widowisko Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy to opowieść o sile pieniądza i władzy we współczesnym cyberświecie. Ale to przede wszystkim opowieść o samotności młodego człowieka i o miłości i o tym, jak to uczucie potrafi wywrócić nasz świat do góry nogami.