41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

"Obiad czwartkowy u dziadka Władka" - Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 - go Maja

Dnia 25.04.2024r. w Prywatnej Szkole Podstawowej odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Anny Grudzień, która mówiła o tym jak ważne jest upamiętnianie takich świąt. Następnie Wicedyrektor p. Damian Garbala powiedział kilka słów na temat historii pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Uczniowie klasy 4, 5 i 6 w ramach szkolnej innowacji przygotowali samodzielnie scenariusz przedstawienia, wykreowali swoje postacie według własnego pomysłu, a następnie wcielili się w role aktorów. Nie było to łatwe zadanie dla początkujących artystów, ale dzielnie poradzili sobie z tremą. Szkolny chór, którego opiekunem jest pani Ewa Gula, wspaniałymi utworami uświetnił ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
Na zakończenie uroczystości jeszcze raz głos zabrała Pani Dyrektor Anna Grudzień, dziękując występującym uczniom: Lenie Adamczyk, Aleksandrowi Ciokowi, Marii Garbali, Helenie Jedlińskiej, Antoninie Kalacie, Erykowi Ledzionowi, Konradowi Markowi, Gabrieli Porowskiej, Ninie Szafraniec - Jaworskiej, Julii Szumielewicz, Wojciechowi Wolskiemu i Zofii Wróbel oraz opiekunom Akademii Wiedzy i Kreatywności: p. Katarzynie Włodarczyk - Buczek i p. Damianowi Garbali. Szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę p. Małgorzaty Lasoty i p. Ewy Guli za przygotowanie przepięknej dekoracji.