41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2023/2024

W dniu 26 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość  podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2023/2024. 

W tegorocznej edycji uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VIII województwa świętokrzyskiego uczestniczyli w zmaganiach z 10 przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, chemii, geografii, historii, matematyki, biologii, fizyki i informatyki. W tym roku tytuły Laureata zdobyło 213 uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych. Osoby te otrzymały zaświadczenia i medale od pana Piotra Łojka, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz pana Józefa Bryka, Wojewody Świętokrzyskiego. Uzyskany tytuł Laureata sprawia, że uczniowie będą mogli wybrać dowolną szkołę średnią i powędrują na sam szczyt listy rekrutacyjnej.

Piotr Łojek podkreślał w swoim przemówieniu, że wszyscy nagrodzeni są prawdziwą elitą i nadzieją województwa świętokrzyskiego. Dodał też, że Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe mają bardzo dużą rangę, pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi i dlatego ich wynik jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej. 


Tytuł Laureata w naszej szkole uzyskali:


Jan Barański z klasy VII a - XI Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego (przygotowanie: pani Anna Rokita),


Zofia Jabłońska z klasy VIII a - V Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii (przygotowanie: pani Jolanta Flis).


Tytuł Finalisty uzyskały: 


Nicole Quayson z klasy VIII a - XI Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego (przygotowanie: pani Anna Rokita),


Eliza Wrona z klasy VII a - XI Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego (przygotowanie: pani Anna Rokita).


Gratulujemy!