41 251 13 44

skarzysko@onet.eu

ul. Słowackiego 29, Skarżysko-Kamienna

Aktualności

Egzamin na kartę rowerową

Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.


Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego oraz opanował technikę kierowania rowerem.


W naszej szkole chętni uczniowie przystąpili do egzaminu. Egzamin teoretyczny z zasad ruchu drogowego odbył się we wtorek 15 czerwca 2021r. Egzamin praktyczny - rowerowy tor przeszkód - w piątek 18 czerwca 2021r.


Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawo jazdy”.