Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: 30 listopad 2014 Opublikowano
A.B. Odsłony: 1412

W przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada, w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Pluszowego Misia. Wzięli  nim udział uczniowie klas I-III, którzy tego dnia przyszli do szkoły ze swoimi ukochanymi pluszowymi misiami. Po powitaniu, dzieci zapoznały się historią misia Teddy oraz obejrzały ciekawą prezentację najbardziej znanych z książek i bajek misiów na świecie.

Następnie wysłuchały ciekawostek o prawdziwych misiach w przyrodzie, czyli niedźwiadkach żyjących w różnych częściach świata. Potem przyszedł czas na zagadki, recytacje wierszyków, wesołe zabawy z  misiami oraz wspólne śpiewanie piosenek. Wszyscy chętnie też obejrzeli fragment filmu o przygodach polskiego misia – Uszatka. Prawdziwą atrakcją okazało się rysowanie z zawiązanymi oczami misiów przez wychowawczynie klas I.  Imprezę zakończyło wysłuchanie jednego z rozdziałów „Kubusia Puchatka” czytanego przez Panią Dyrektor w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na wiwat wszystkie misie usłyszały głośne 100 lat, a dzieci poczęstowały się słodkimi miśkami - żelkami. 

Szkolne obchody Dnia Pluszowego Misia zorganizowali uczniowie: kl. II z wych.  p. Kasią Kumalską oraz kl. III z wych. p. Anią Baińską. Prezentację przygotował Kacper Barański, a obsługę komputerową zapewnili : Kacper Barański i Michał Suligowski , obaj z I gim.

Impreza była bardzo wesoła i wszyscy świetnie się bawili.

Do zobaczenia za rok !!!