Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Grease powrót legendy

Utworzono: 18 maj 2015 Opublikowano
K.S. Odsłony: 1413

 

Grease to słynny broadwayowski musical, opowieść o grupie młodych ludzi zafascynowanych rock'n'rollem. Po raz pierwszy wystawiono go w 1971 roku w eksperymentalnym Kingstone Mines Theatre w Chicago, w dawnej zajezdni tramwajowej.

5 stycznia 2002r. odbyła się prapremiera polskiej wersji Grease.  Było to widowisko pełne rozmachu - 50 aktorów i tancerzy, szalony taniec i porywający rock'n'roll.

Zakupiono cztery największe filmowe przeboje, które nie znalazły się w wersji teatralnej spektaklu: Grease, Sandy, Hopelessly devoted to you i You are one that I want. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Maciej Pawłowski, choreografem był Jacek Badurek a autorką kostiumów - Dorota Kołodyńska.

Źródło: Teatr Roma


 Kultowy musical, który przenosi widzów w szalone lata 50 mogliśmy zobaczyć 18 maja 2015r. na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. W spektaklu "Grease powrót legendy" wystąpili uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich uczennice Prywatnego Gimnazjum Aleksandra Woźniak i Marika Ambroziak oraz absolwenta Maria Wójtowicz.

Wszyscy z uwagą śledzili losy bohaterów, a na zakończenie artyści zaprosili na scenę publiczność do wspólnego "finału".

Udział w spektaklu to prezent na Dzień Dziecka od dyrekcji szkoły.

Foto pobrane z serwisu