Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Zimowisko - Zwardoń 2015

Utworzono: 09 marzec 2015 Opublikowano
K.K. Odsłony: 1624

 W dniach 14 luty do 21 luty 2015 roku w Zwardoniu w Beskidzie Żywieckim odbył się zimowy obóz narciarski. Tradycyjnie od kilkudziesięciu lat obóz zimowy organizuje Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „SYGNAŁ”. Przygotowaniem organizacyjnym, programem i sprawną realizacją zajęła się m.inn. kierownik obozu Katarzyna Kumalska nauczyciel naszej szkoły. 

Uczestnikami obozu było 35 dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat z Prywatnego Zespołu Szkół w Skarżysku-Kam. i z Zespołu Placówek „Przystań”.

W programie obozu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach realizowane w 3 grupach dla początkujących, średnio jeżdżących i doskonalących swoje umiejętności – codziennie od 10 do 14.00. na stoku Myto i Małym Rachowcu, plus kiełbaska na stoku w przerwie, 2 wyjazdy do Aquaparku w Leśnej k/Żywca i Istebnej, 1 wyjazd do Aquaparku Tropicana w hotelu Gołębiewski w Wiśle, kulig konny z ogniskiem, wycieczki piesze po okolicy. W czasie poza zajęciami programowymi dzieci bawiły się w dużej świetlicy mając do dyspozycji stół do ping ponga, bilard, gry planszowe, telewizor  oraz dostęp do Internetu wi fi. W ostatnim dniu odbyły się  zawody w slalomie  dla wszystkich uczestników. Każde dziecko dostało dyplom i upominek – kubek.  Bezpieczną i komfortową podróż zapewnił przewożnik „Krzyś” – Krzysztof Głowacki.

Jak co roku było z nami kilkanaście dzieci stawiających pierwsze kroki w narciarstwie, co widać na zdjęciach, pierwsze dwa dni dzieci oswajały się ze sprzętem i środowiskiem, uczyły się zakładania nart, bezpiecznego upadania, podchodzenia na stoku, utrzymania równowagi i pierwszych szusów na stoku. Trzeciego dnia dzieci jeździły już na wyciągu i opanowały ewolucje kątowe kontrolowania prędkości, skręty i bezpiecznego zatrzymania się na stoku. Wszystkie dzieci zdały egzamin na narciarza zjazdowego pokonując slalom zorganizowany w szóstym dniu na nartach na zakończenie obozu.

Do zobaczenia za rok !


Apel Klubu Rekreacyjno-Sportowy TKKF „SYGNAŁ”
Klub nie posiada już własnego sprzętu i dlatego część budżetu obozu wydajemy na wypożyczenie sprzętu dla części dzieci  w Zwardoniu. Część dzieci ma własny sprzęt, ja mam kilkanaście kompletów nart i butów podarowanych mi przez znajomych i sympatyków naszego obozu ale to za mało. Apelujemy do sympatyków narciarstwa mających zbędny sprzęt po dzieciach o przekazanie do używania na naszych wyjazdach. [kontakt: 698099175}

 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015 Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Zimowisko Zwardoń 2015