Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Klasa 3b w schronisku dla zwierząt

Utworzono: 26 listopad 2017 Opublikowano
A.M. Odsłony: 927

Uczniowie klasy 3b ponownie zorganizowali w szkole zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt. Tym razem wybrali schronisko BAROS w Suchedniowie. 17 listopada wraz z wychowawczynią, Panią Agnieszką Mike i rodzicami odwiedzili czworonożnych pupili i przekazali karmę oraz inne niezbędne zwierzakom rzeczy.

Szkolną delegację powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, o tym, jak należy witać się z psem, oraz jakie są psie zwyczaje. Pracownicy opiekujący się zwierzętami oprowadzili  nas po terenie schroniska i opowiedzieli o każdym psie. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom  z podziękowaniem.
Ta wizyta to znakomity przykład tego, że już od najmłodszych lat warto zaszczepić w dzieciach chęć niesienia pomocy potrzebującym i uczyć przyjaznego stosunku do zwierząt.
Zachęcamy wszystkich  do pomocy i odwiedzania schroniska. Zachęcamy również do wolontariatu (wyprowadzanie psów na spacery, czesanie, pielęgnacja zwierząt). Każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.