Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Utworzono: 09 lipiec 2018 Opublikowano
M.M. Odsłony: 497

 

W sobotę, 26. maja dzieci pierwszokomunijne z Prywatnej Szkoły Podstawowej zaprosiły swoich rodziców i dziadków do udziału w pielgrzymce będącej zwieńczeniem białego tygodnia.

Wraz z księdzem Marcinem – organizatorem wycieczki – spotkaliśmy się wczesnym rankiem przed Kościołem i wspólnie ruszyliśmy w podróż do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w Mszy Świętej sprawowanej dla dzieci pierwszokomunijnych z wielu zakątków Polski.
Po mszy udaliśmy się do kaplicy, by ucałować relikwie Siostry Faustyny Kowalskiej, której historię i drogę do świętości poznaliśmy uprzednio podczas lekcji religii. Tym sposobem zakończyliśmy pierwszy etap naszej pielgrzymki.
Następnie wróciliśmy do autokarów i udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, by w miejscu chrztu św. Jana Pawła II podziękować Panu Bogu za sakrament własnego chrztu.
Po tak wielkiej uczcie duchowej przyszedł czas na Małe Co nieco dla ciała. W Wadowicach podzieliliśmy się na mniejsze grupy i wszyscy ochoczo ruszyliśmy na poszukiwane słynnych papieskich kremówek. Misja oczywiście zakończyła się sukcesem!
Z radosnymi sercami i pełnymi brzuchami mogliśmy już  wracać do domu, a podczas powrotu zaprezentować znajomość wszystkich pieśni, które poznaliśmy przygotowując się do Pierwszej Komunii Świętej. Możemy zatem stwierdzić, że pielgrzymka zakończyła się śpiewająco.

K.W.