Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Przygoda z kajakami

Utworzono: 09 lipiec 2018 Opublikowano
M.M. Odsłony: 997

Pomysł spływu kajakowego pojawił się już podczas przygotowań do pierwszego pełnego uczestnictwa we mszy św. naszych dzieci.
Jego autorem był ks. Marcin Marchewka, prefekt, wikariusz parafii NSJ w Skarżysku-Kamiennej, a jednocześnie opiekun duchowy dzieci pierwszokomunijnych obu klas trzecich Prywatnej Szkoły Podstawowej.

Nasza przygoda z kajakami zaczęła się w nieco pochmurny sobotni poranek. Uczestnikiem naszej wyprawy oprócz ks. Marcina i rodzin komunijnych był również ks. Zbigniew Hendel wraz z ministrantami i lektorami z Kościoła NSJ w Skarżysku-Kamiennej.
Po zapakowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy oraz zajęciu miejsc w autokarze wyruszyliśmy pełni entuzjazmu na spotkanie przygody. Po półtorej godzinie jazdy dotarliśmy do naszej bazy w Turnie, którą był EMAUS Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej. Po krótkiej prezentacji miejsca na terenie ośrodka, gdzie miał zakończyć się nasz spływ, wysłuchaliśmy informacji i porad jak należy sprawnie dobić do brzegu.
Uzbrojeni w tą wiedzę wyruszyliśmy autokarem do Przybyszewa. Tam czekał już na nas wcześniej przewieziony przez organizatora niezbędny sprzęt. Po założeniu kapoków, wybraniu kajaków i wioseł oraz uwiecznieniu na wspólnej fotografii, wszyscy lekko podekscytowani przystąpiliśmy do zejścia na wodę. Nurt był spokojny, oczywiście było parę głębszych miejsc, ale generalnie stan wody w Pilicy był bardzo niski.
Bardzo przyjemnie płynęło się po tej rzece, w spokoju i ciszy, chwilami tylko przerywanej naszymi wesołymi śpiewami.
To był fajny dzień. Szkoda było wracać.