Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Szkolny konkurs robotyki

Utworzono: 08 marzec 2018 Opublikowano
K.B. Odsłony: 1079

Dnia 21 grudnia 2017 odbył się szkolny  konkurs robotyki dla klas IV, przeprowadzony przez Karolinę Baradziej. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Udział w nim wzięło 21 osób podzielonych na cztery zespoły. Konkurs został podzielony na 4 etapy.

 Etap pierwszy – konstruowanie robotów z klocków Lego Mindstorms. Uczniowie według instrukcji opracowanej przez Grzegorza Baradzieja konstruowali prawdziwie poruszające się roboty.

Etap drugi – teoria. Zespoły odpowiadały na pytania z zakresu historii oraz produktów firmy Lego.

Uczniowie otrzymali wcześniej materiały pomocnicze do nauki, z których bardzo dobrze się przygotowali. Wyróżnić należy uczniów klasy IV B, którzy byli najlepiej przygotowani, bezbłędnie odpowiadali na wszystkie pytania.

Etap trzeci – walki robotów SUMO oraz pokonywanie krótkich dystansów na czas. Ta konkurencja zrobiła na uczniach największe wrażenie. Słyszeliśmy tylko piski, okrzyki radości i brawa.

Etap czwarty polegał na rozwiązaniu niestandardowych zadań matematycznych.

Wyniki konkursu:

Miejsce I – klasa 4 b

1) Gustaw Piątek

2) Igor Łyżwa

3) Maksymilian Wojciechowski

4) Maciej Łazorczyk

5) Julka Indyka

 

Miejsce II - klasa 4a

1) Filip Dziwok

2) Miłosz Dawidek

3) Kuba Dudziński

4) Wiktor Tusznio

5) Filip Rudny

6) Dominik Glejzer

 

Miejsce III – klasa 4c

1) Konrad Karczewski

2) Jakub Barański

3) Wikto Świtowski - Popiel

4) Miłosz Zbroja

5) Mateusz Pacek

 

Miejsce IV – klasa 4a

1) Aleks Niziołek - Kiełbasa

2) Maciej Lisowski

3) Igor Sobótka

4) Patryk Mikosza

5) Mikołaj Grzelec

Warsztaty  robotyki to nowość w naszej szkole,  prowadzimy  zajęcia w ciągu całego roku szkolnego, cieszymy się bardzo dużym zainteresowaniem robotyką przez uczniów naszej szkoły – wielu z nich, z klas 0-6 uczęszcza na warsztaty. Uczniowie chętnie budują oraz uczą się programowania klocków serii Lego We do oraz Lego Mindstorms.

Będziemy starać się organizować podobne konkursy w przyszłości. Myślimy również o stworzeniu grupy turniejowej, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim.

Więcej informacji na temat zajęć robotyki : www.robotyka3r.pl, facebook: 3R Karolina Baradziej

Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Robotyka