Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Dziecięca piłka ręczna

Utworzono: 24 październik 2018 Opublikowano
D.G. Odsłony: 590

 W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do programu „Dziecięca piłka ręczna”. W ramach programu uczniowie klas I – III uczestniczą w zajęciach z dziecięcej piłki ręcznej. Celem działań jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie promocji aktywności fizycznej wśród uczniów klas I – III oraz stworzenie dla szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego platformy sportowej w oparciu o uproszczone zasady gry w piłkę ręczną.

 

Najważniejszą korzyścią dla uczestników programu jest rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego oraz pomoc lokalnym samorządom w doposażeniu szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne.

Chcąc wzbogacić wychowanie fizyczne najmłodszych o kolejne gry zespołowe, oczywiście zaadaptowane do wieku i możliwości uczniów klas początkowych szkoły podstawowej, do programu pod nazwą DZIECIĘCA PIŁKA RĘCZNA włączony został cykl warsztatów dla nauczycieli pod nazwą „Sportowy elementarz”.

Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach w - f. W naszej szkole uczniowie klas I – III mają również możliwość uczestniczyć w zajęciach SKS – u z dziecięcej piłki ręcznej.  W ramach Programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem programu będzie festyn „Dziecięcej Piłki Ręcznej”, który odbędzie się w czerwcu 2019 roku.

Partnerami w realizacji Programu zostali: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Tworząc Program ŚCDN w Kielcach dostał wsparcie działań ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, otrzymując środki na jego sfinansowanie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan dr Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik.

Ambasadorem Programu został Pan Sławomir Szmal.

Gra toczy się do jednej bramki.