Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Dzień Głosnego Czytania

Utworzono: 04 listopad 2018 Opublikowano
K.G. Odsłony: 526

Dzień Głosnego CzytaniaDnia 28 września 2018 roku w piątek, w Prywatnej Szkole Podstawowej w Skarżysku- Kamiennej odbyło się głośne czytanie w ramach akcji "Gang Słodziaków". Na tle pięknej scenografii książkę czytali zaproszeni goście: Pani Dyrektor szkoły Ewa Baińska,  Wicemarszałek Jan Maćkowiak, Zastępca Prezydenta Krzysztof Myszka, ksiądz kanonik Jan Kularski.

120 uczniów z zainteresowaniem słuchało opowiadań o słodziakach. Dzieci odpowiadały na zadawane przez gości i nauczycieli pytania związane z tematyką.
Po zakończeniu czytania dzieci w swoich klasach przystąpiły do pracy związanej z ,,Gangiem Słodziaków”: rozwiązywanie krzyżówek, zagadki, zabawy ze słodziakami. Dzień głośnego czytania był również kontynuowany w świetlicy szkolnej.
Akcje ,,Głośnego czytania”  powinny być przeprowadzane częściej , ponieważ wdrażają dzieci do uważnego słuchania, aktywnego udziału w odpowiadaniu na pytania.
 Wszystkie dzieci otrzymały albumy z konkursu ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Po 21 dniach uczniowie otrzymywali naklejki oraz oceny celujące z języka polskiego. Łączna liczba przystępujących do czytania wyniosła 98 uczniów. Uczniowie chętnie, pełni zapału i pomysłów przystąpili do wykonania: rysunków, komiksów i opowiadań.

Dzień Głosnego Czytania Dzień Głosnego Czytania Dzień Głosnego Czytania Dzień Głosnego Czytania Dzień Głosnego Czytania Dzień Głosnego Czytania