Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Wycieczka do fabryki bombek w Staszowie

Utworzono: 17 grudzień 2018 Opublikowano
K.G.; M.W. Odsłony: 952

Klasa I i II wybrały się 12 grudnia 2018r. na wycieczkę do Staszowa, której celem było zwiedzenie Fabryki Bombek. W fabryce poznaliśmy procesy tworzenia bombek. Dzieci miały okazję przyjrzeć się tradycyjnej, ręcznej produkcji bombek. Wszystkie bombki produkowane są przez osoby o dużych zdolnościach manualnych i wyobraźni plastycznej.

Mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się kolejnym etapom produkcji ozdób choinkowych. Te etapy to: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Nieodzownym etapem tworzenia bombek jest proces pakowania. Punktem kulminacyjnym zwiedzania Fabryki były warsztaty, gdzie dzieci mogły samodzielnie ozdabiać bombki. Odwiedziliśmy również sklep firmowy, gdzie była możliwość zakupu pięknych ozdób. Największe niespodzianki były przewidziane jednak na koniec wycieczki. Każdy z uczestników otrzymał bombkę, które wcześniej dzieci samodzielnie dekorowały.
W dobrych humorach dzieci wracały do domu. Jeszcze tylko krótki- bo przecież ,,obowiązkowy”- postój w McDonald i wycieczka dotarła szczęśliwie do celu.
Wspomnienia z pewnością zostaną na zawsze.