Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Żonkilowe pola nadziei

Utworzono: 21 październik 2018 Opublikowano
A.G. Odsłony: 604

Wolontariusze Prywatnej Szkoły Podstawowej  w Skarżysku-Kamiennej zasadzili żonkile w ogródku szkolnym. Na wiosnę z cebulek wyrosną piękne kwiaty. Przypominamy, że celem akcji Pola Nadziei jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Akcja przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.
Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i kwestuje na rzecz chorych. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol - symbol nadziei na nowe życie - odrodzenia.
#tuzakwitnąpolanadziei

  Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej - Żonkilowe pola nadziei