Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Finał akcji Pola Nadziei w naszej szkole

Utworzono: 16 maj 2019 Opublikowano
A.R. Odsłony: 450

Co to są Pola Nadziei? Celem akcji Pola Nadziei jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.
Akcja przywędrowała ze Szkocji, gdzie rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum Św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach, również w Skarżysku-Kamiennej.

Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.
Co roku na początku października w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.
Wiosną, kiedy żonkile kwitną, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulice, do centrów handlowych, parków i kwestuje na rzecz chorych.
W naszej szkole zainaugurowaliśmy akcję w październiku, kiedy grupa uczniów klasy VIII posadziła w ogródku szkolnym cebulki kwiatów. Nasze szkolne Poletko Nadziei zakwitło na początku kwietnia i mogliśmy się cieszyć pięknymi żonkilami. Szkolny finał odbył się 30 kwietnia 2019r, podczas którego uczennice klasy IV b  (Lena Stępień, Róża Włodarczyk, Maria Maćkowiak i Natalia Pawliszak) z pomocą gimnazjalistki Natalki Gralińskiej przeprowadziły kwestę. Zebraną kwotę (370,85zł) przekazano dla Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Skarżysku. Stowarzyszenie to zapewnia m.in. wypożyczanie sprzętu medycznego potrzebującym oraz domową opiekę hospicyjną.

Wolontariusze EsKaWu dziękują za udział i wsparcie tej pięknej akcji.