Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

Utworzono: 24 maj 2019 Opublikowano
M.M. Odsłony: 419

W sobotę, 18. maja dzieci pierwszokomunijne z Prywatnej Szkoły Podstawowej zaprosiły swoich rodziców i dziadków do udziału w pielgrzymce będącej zwieńczeniem białego tygodnia.
Wraz z księdzem Marcinem Marchewką – organizatorem wycieczki – spotkaliśmy się wczesnym rankiem przed Kościołem Najświętszego Serca Jezusowego i wspólnie ruszyliśmy w podróż do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w Mszy Świętej sprawowanej dla dzieci pierwszokomunijnych z wielu zakątków Polski.

Po mszy udaliśmy się do kaplicy, by ucałować relikwie Siostry Faustyny Kowalskiej, której historię i drogę do świętości poznaliśmy uprzednio podczas lekcji religii. Ksiądz Marcin pokazał nam także okno celi, w której mieszkała,  klasztor sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z repliką jej celi oraz wieżę z tarasem widokowym będącą ostatnim punktem pierwszego etapu pielgrzymki.
Kolejną atrakcją była wizyta w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie odwiedziliśmy sanktuarium  pasyjno – maryjne o. Benedyktynów. W Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej dzieci pod przewodnictwem księży odprawiły  nabożeństwo majowe.
Następnie udaliśmy się do Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, by w miejscu chrztu św. Jana Pawła II podziękować Panu Bogu za sakrament własnego chrztu.
Po tak wielkiej uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała. Na wadowickim rynku podzieliliśmy się na mniejsze grupy, które za cel postawiły sobie skosztowanie słynnych papieskich kremówek. Jak można się domyślić, misję zakończyły pełnym sukcesem! Część pokrzepionych smakołykami osób postanowiła nawet zwieńczyć pielgrzymkę ostatnim doznaniem duchowym – wizytą w Domu Rodzinnym Jana Pawła II.
Z radosnymi sercami i pełnymi brzuchami mogliśmy  wracać do domu, a podczas powrotu zaprezentować znajomość wszystkich pieśni, które poznaliśmy przygotowując się do Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie zatem przesadą stwierdzenie, że pielgrzymka zakończyła się śpiewająco.