Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Podsumowanie warsztatów robotyki Lofi w klasach V

Utworzono: 08 luty 2019 Opublikowano
K.B. Odsłony: 892

Dzięki wygranemu wraz z klasą Va grantowi na zakup robotów do nauki programowania i robotyki udało się w bieżącym roku szkolnym zrealizować program #SuperKoderzy,
Bezpłatne zajęcia odbywały się w kolejne piątki począwszy od października.. Aktywnie uczestniczyło w nich 10 uczniów klasy Va oraz Vc.  W czasie trwania programu uczestniczyłam w  wartościowym szkoleniu, jakie zapewniali organizatorzy

Naukę programowania i robotyki rozpoczęliśmy od poznania programu Scratch, w którym w przyjemny i dosyć intuicyjny sposób można tworzyć efektowne gry. Pan Kazimierz Sabatowski doskonale przygotował uczniów do pisania programów  w języku Scratch.
Po lekcjach programowania na uczniów czekały  tajemnicze skrzyneczki ze sklejki (5 szt.). Jaką zawartość kryły? Wkrótce przekonali się o tym uczestnicy zajęć. Wielką niespodzianką okazały się drobne prezenty, które otrzymali uczniowie od firmy Orange: koszulki #SuperKoderów, smycze, długopisy, trójwymiarowe linijki, podkładki pod myszy i notatniki, do skrupulatnego notowania pomysłów na nowe gry oczywiście.
Po kilku godzinach programowania w Scratchu otworzyliśmy nasze magiczne skrzyneczki-uczniowie zostali podzieleni na 2-osobowe zespoły zadaniowe i przystąpili do składania robotów.
Od tego momentu stawałam się coraz mniej potrzebna ;-).
Uczniowie w ciszy i skupieniu ze śrubokrętami w rękach wnikliwie analizowali elektroniczne instrukcje montażu pojazdu jeżdżącego, skręcali, rozkręcali i wyłamywali kolejne elementy robota wycięte na ploterze, dzielili się swoja wiedzą i świeżo zdobytym doświadczeniem.
Zwieńczeniem zajęć były walki Sumo Lofi Robotów. Ostatnie zajęcia, na których uczniowie rozkręcali własnoręcznie zmontowane przez siebie roboty, aby udostępnić je kolejnym klasom upłynęły w całkowitej ciszy i zadumie.
I tylko dał się gdzieś w rogu usłyszeć cichutki głos: „szkoda, że to już koniec”.

Karolina Baradziej

Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi Robotyka Lofi