Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Spotkanie ze strażakami

Utworzono: 28 luty 2019 Opublikowano
E.D. Odsłony: 515

We wtorek  12 lutego 2019 do naszej szkoły zawitali Strażacy z Powiatowej Komedy Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej.
Dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak bezpiecznie użytkować piecyki gazowe, węglowe, olejowe w domach i mieszkaniach oraz o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zatrucie tlenkiem węgla (czad).

Mogliśmy zobaczyć urządzenie do pomiaru stężenia tlenku węgla. Strażacy pokazali nam również w jaki sposób udzielają pomocy poszkodowanym na lodzie z udziałem uczniów z naszej szkoły. Mogliśmy obejrzeć fachowy sprzęt do ratownictwa oraz zobaczyć i przymierzyć kombinezony i ubrania ochronne. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego. Nauczyliśmy się, jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w razie wypadku urazu oraz wyziębienia organizmu. Po pokazie każdy z nas mógł spróbować resuscytacji krążeniowo- oddechowej na fantomie, chętnych nie brakowało.  Na koniec podziękowaliśmy Strażakom gromkimi brawami za przekazaną wiedzę oraz pozytywne emocje. Z pewnością zaprosimy jeszcze Strażaków do naszej szkoły!