Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Wycieczka w Kotlinę Kłodzką

Utworzono: 05 czerwiec 2019 Opublikowano
D.G. Odsłony: 649

Dnia 29 maja 2019 roku klasy: V b, V c, VI i VII wyruszyły na wycieczkę do Ziemi Kłodzkiej. Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka, podczas którego uczniowie zapoznali się z jego historią, płynęli łodzią desantową z czasów II wojny światowej oraz przeszli w ciemnościach z latarkami chodnik poszukiwaczy skarbów.

Po zwiedzeniu ukrytego pod ziemią miasta uczniowie i wychowawcy udali się w dalszą podróż do Polanicy–Zdrój na miejsce zakwaterowania. Ten pełen wrażeń dzień zakończył się wspólnym spacerem po urokliwej Polanicy–Zdrój.
Następnego dnia miał miejsce wyjazd do Rezerwatu Błędne Skały znajdującego się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych na wysokości 853m n.p.m. Po wyjściu ze skalnego labiryntu uczniowie i wychowawcy udali się do Kudowy–Zdrój, gdzie spacerowali po Parku Zdrojowym oraz odbyli wyprawę przez szlak ginących zawodów zakończoną własnoręcznym wykonaniem glinianej miseczki i pieczeniem kiełbasek.
Trzeciego dnia, po wykwaterowaniu, wycieczka dotarła do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, a następnie do kopalni złota w Złotym Stoku. Szkolna wyprawa zakończyła się późnym wieczorem, kiedy to wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Skarżyska–Kamiennej.