Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Zielona szkoła - Roztocze - dzień 3 (uzupełniony)

Utworzono: 05 czerwiec 2019 Opublikowano
KaeS Odsłony: 631

Środa 5 czerwca 2019r. wyjazd do Krasnobrodu do parku Jurajskiego na Ścieżkę Edukacyjną - Dinozaury. Na prawie 2 hektarowej powierzchni znajduje się ok. 30 makiet gadów z różnych okresów historii Ziemi, wykonanych z żywicy epoksydowej. Na terenie Parku znajduje się również ogrodzona piaskownica z placem zabaw dla najmłodszych.

Po wysłuchaniu ciekawych opowieści w trakcie zwiedzania o różnych epokach w dziejach Ziemi, ze szczególnym naciskiem na życie dinozaurów, spędziliśmy trochę czasu na placu zabaw.

Następnym punktem programu była wizyta w "Muzeum Zagrodzie Guciów". Zobaczyliśmy tu klimatyczną chałupę i stodołę z oryginalnym wyposażeniem. Czas naprawdę się tu zatrzymał i mogliśmy zobaczyć jak to było w XIX i XX wieku, kiedy prąd nie był dobrem powszechnym.

W drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania zatrzymaliśmy się przed wieżą, z której oglądaliśmy panoramę Krasnobrodu. Po zejeściu z góry szukaliśmy skamielin w kamieniołomie. Wyjazd zakończył się odpoczynkiem z moczeniem nóg w zalewie w Krasnobrodzie. Wieczorem na zakończenie dnia ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawami.