HYMN SZKOŁY posłuchaj
Get Adobe Flash player
Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Utworzono: 07 październik 2019 Opublikowano
K.W-B; D.G. Odsłony: 481

 1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii – II wojna światowa. Działania wojenne ogarnęły niemal całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, Afrykę północną, część Bliskiego Wschodu i oceany, a także epizodycznie Amerykę Północną, a nawet Arktykę.

Poza większością państw europejskich i ich koloniami w wojnie brały udział także państwa Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Według różnych szacunków wojna pochłonęła od 50 do 78 milionów istnień. W tym roku obchodzimy 80-lecie wybuchu II wojny światowej.

Dnia 07.10.2019r. społeczność szkolna Prywatnej Szkoły Podstawowej uczciła to wydarzenie, uczestnicząc w uroczystym apelu. Uczniowie klasy VIb i VIIa przygotowali akademię, podczas której przypomnieli najważniejsze wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku oraz z całego okresu trwania II wojny światowej. Wzruszające  wiersze i piosenki poprowadziły słuchaczy od momentu wybuchu wojny poprzez walki partyzanckie, udział w bitwach żołnierzy polskich na całym świecie, aż po powstanie warszawskie i zakończenie wojny. Po uroczystym apelu, miał miejsce wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych, w którym uczestniczyli uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani Zdzisława Wielguszewska dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach. W swoim wystąpieniu pogratulowała wspaniałego przedstawienia, ciesząc się, że postawy patriotyczne są tak mocno akcentowane w naszej szkole. Następnie miało miejsce przemówienie pani dyrektor Ewy Baińskiej, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości: uczniom występującym na scenie, a także nauczycielom – Jolancie Flis, Zofii Glince, Małgorzacie Lasocie, Karinie Sekule, Katarzynie Buczek, Sebastianowi Kalwatowi i Damianowi Garbali. Zwieńczeniem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na temat 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie wręczenie zasłużonych nagród przez panią dyrektor i organizatorkę konkursu panią Karinę Sekułę.

Celem apelu było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych, ale i bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.