Sztandar szkoły

OD 8 MAJA 2014R.

SZKOŁA POSIADA
WŁASNY SZTANDAR

 

Wycieczka do Krakowa klas lV-V

Utworzono: 30 październik 2019 Opublikowano
A.R. Odsłony: 473

28 września 2019 r. klasy IV-V wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. „Szatan z siódmej klasy”, wystawionym w Teatrze Współczesnym. Reżyserem spektaklu był Bartosz Jarzymowski, a w role aktorów wcielili się:

Szymon Grzybek - Adam Cisowski, Sabina Szarek - Wanda Gąsowska/ Francuz, Paweł Brandys - profesor Gąsowski/ ksiądz, Łukasz Dąbrowski - Bandzior/ Olga Wytrych - Łomnicka, Maksymilian Czarnecki - Apacz/ komisarz Kozioł.

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych z aktorem Szymonem Grzybkiem.
Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Podziemia Rynku, który został udostępniony do zwiedzania w postaci podziemnej trasy turystycznej w 2010 r. Podziemia Rynku to fantastyczne miejsce, które przenosi w odległy świat średniowiecza i przekazuje historię Krakowa w sposób bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci. Podziemia Rynku to swoisty, niezwykły rezerwat reliktów najstaszych budowli świeckich, kamiennych dróg, drewnianych krawężników, wodociągów i murów miejskich w Krakowie. Na wystawach podziemnej trasy zgromadzono też liczne eksponaty związane z kupiectwem i mieszczaństwem. To swoista podróż w odległą przeszłość, ale najbardziej fascynujące jest to, że tej podróży towarzyszy zwiedzającym nowoczesna, zaawansowana technika komputerowa i holograficzna wzmacniająca wrażenia i atmosferę Krakowa sprzed 700 lat, kiedy jeszcze o takiej technologii nawet nie śniło się ludziom.