HYMN SZKOŁY posłuchaj

Fizjoterapeutka w świetlicy

Utworzono: 10 czerwiec 2019 Opublikowano
A.M. Odsłony: 67

W ramach cyklicznych zajęć z przedstawicielami różnych zawodów - rodzicami uczniów - 6 czerwca 2019r. gościliśmy w świetlicy fizjoterapeutkę, która przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia. Dowiedzieliśmy się, że fizjoterapia jest nauką medyczną, której zadaniem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. W przypadku dzieci ważna jest prawidłowa dynamika rozwoju stóp i kręgosłupa, wymaga uważnej obserwacji i reagowania na niepokojące zmiany. Mieliśmy okazję sprawdzić te prawidłowości. Pani fizjoterapeutka pokazała dzieciom jak utrzymywać prawidłową postawę ciała w trakcie stania, siedzenia, spania, chodzenia czy biegania. Podkreśliła również, że ważnym czynnikiem w procesie rozwoju dzieci jest zapewnienie jak największej ilości ruchu. Ponadto przekazała dla świetlicy poduszki oraz półkule sensoryczne masujące, wspierające koordynację i równowagę. Na koniec dzieci zostały obdarowane licznymi i bardzo ciekawymi upominkami.