HYMN SZKOŁY posłuchaj

Prawna ochrona zwierząt

Utworzono: 03 czerwiec 2019 Opublikowano
A.M. Odsłony: 58

31 maja 2019r. po raz kolejny gościliśmy w świetlicy panią prawnik, która zgodziła się przybyć do nas na zajęcia. Tym razem opowiedziała dzieciom o prawach zwierząt, właściwej opiece nad nimi i potrzebie pomocy oraz  o ustawach regulujących prawa zwierząt i karach, jakie grożą za znęcanie się nad nimi.
Wśród wymienionych punktów znalazły się między innymi:

- zwierzęta domowe, a obowiązki właściciela
- zwierzęta gospodarskie, a obowiązki właściciela
- ochrona i troska o zwierzęta dzikie
- ochrona zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych
- ochrona zwierząt przed zagrożeniami komunikacyjnymi
- adopcja psów

Pani prawnik mocno podkreśliła, aby nie pozostawać obojętnym wobec krzywdy zwierząt. Wyjaśniła dzieciom w jaki sposób należy reagować, gdzie zwrócić się o pomoc. Zaapelowała też aby nie kupować zwierząt na prezent.
Wszyscy mocno wierzymy, że w zakresie prawnej ochrony zwierząt ogromną rolę odgrywa edukacja, która przyczynia się do podnoszenia świadomości istnienia obowiązku humanitarnego traktowania zwierząt.