HYMN SZKOŁY posłuchaj

Spotkanie z "motoryzacją"

Utworzono: 24 maj 2019 Opublikowano
A.M. Odsłony: 136

W ramach cyklicznych spotkań z przedstawicielami różnych zawodów - rodzicami uczniów - 21 maja gościliśmy w świetlicy właściciela sklepu motoryzacyjnego i stacji kontroli pojazdów, który przybył do nas wraz ze swoim uczniem-praktykantem. Na początku panowie opowiedzieli o wyposażeniu sklepu motoryzacyjnego oraz zaprezentowali niektóre części samochodowe odpowiedzialne za prawidłową pracę silnika.

Kolejnym punktem było przekazanie informacji o przyczepności opon do drogi oraz jej wpływie na bezpieczeństwo. Następnie w szczegółowy i zrozumiały dla uczniów sposób panowie wyjaśnili jak przebiega badanie diagnostyczne samochodu i dlaczego należy je wykonywać. Na koniec dzieciaki zostały obdarowane cukierkami.