HYMN SZKOŁY posłuchaj

Utworzono: 02 wrzesień 2018 Opublikowano
K.B. Odsłony: 248

Międzynarodowy konkurs FIRST LEGO LEAGUE

W roku szkolnym 2018/2019 wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczący w warsztatach robotyki 3R  przystąpią do międzynarodowego konkursu FLL.

CZYM JEST FLL?

Projekt FIRST LEGO League został stworzony w ramach partnerstwa między FIRST i LEGO Group. Podstawą programu FLL jest konkurs robotyki prowadzony w radosnej naukowej atmosferze. Jest to program przeznaczony dla dzieci, w wieku od 9 do 16 roku życia, stworzony by zaangażować i zafascynować dzieci nauką i nową technologią oraz wyposażyć je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. FLL jest małym mikrokosmosem realnego biznesu ze wszystkimi jego aspektami.

Zadaniem drużyn jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota, który musi wykonać określone zadania konkursowe, zgodne z tematem przewodnim. Uczestnicy szukają odpowiedzi na aktualne problemy naukowe, proponują innowacyjne rozwiązania oraz dzielą się nimi z lokalną społecznością. Temat Wyzwania zmienia się co roku, lecz zawsze odnosi się do bieżącego kierunku rozwoju technologii oraz biegu wydarzeń na świecie. W okresie przygotowań drużyny konstruują, programują i uczą się efektywnych sposobów poszukiwania oraz analizowania informacji w celu przygotowania prezentacji wyników swoich badań, które zaprezentują przed komisją sędziowską w dzień turnieju. FLL nie narzuca żadnych ograniczeń co do formy, czy sposobu prezentacji: poemat, piosenka, gra, scenka – im bardziej interesujące i mniej tendencyjne tym lepiej.

TEMAT PRZEWODNI 2018/2019

Odkrywaj życie i podróżowanie w kosmosie!

Zbierz swoją drużynę i przygotuj się na odkrycia, wyzwania i innowacje w wymagającej i inspirującej przestrzeni kosmicznej! W sezonie FLL 2018/2019 wymaga od Was abyście współpracując łamali ziemskie ograniczenia. Czy masz to co potrzeba aby wejść NA ORBITĘ?

FIRST®LEGO®League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2018/2019 INTO ORBIT drużyny wybiorą i rozwiążą w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem dotyczący wody. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® zbudują, przetestują i zaprogramują autonomicznego robota który rozwiąże misje podczas ROBOT GAME. Dzięki temu konkursowi drużyny doświadczą podstawowych wartości FLL celebrując odkrycia, naukę i współpracę.

Materiały pochodzą ze strony http://www.first-lego-league.org.pl