Konkurs Lego FLL – Warszawa 2019

Utworzono: 22 styczeń 2019 Opublikowano
K.B. Odsłony: 468

Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej wraz z trenem firmy 3R na międzynarodowym konkursie Lego FLL – Warszawa 2019

TEMAT PRZEWODNI 2019

Odkrywaj życie i podróżowanie w kosmosie!

FIRST®LEGO®League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2018/2019 INTO ORBIT drużyny wybrali i rozwiązywali w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem dotyczący kosmosu.
Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® budowano, testowano i programowano autonomicznego robota który rozwiązywał misje podczas ROBOT GAME. Dzięki temu konkursowi drużyny doświadczyli podstawowych wartości FLL celebrując odkrycia, naukę i współpracę.
FLL jest konkurs robotyki, przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 do 16 roku życia,ukierunkowany na to,by angażować i fascynować nauką i nową technologią oraz wyposażyć uczniów w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu.

Drużyny współzawodniczą w czterech konkurencjach podczas całego turnieju:
1. Robot game – na planszy, która jest inna każdego roku rozstawione są różne budowle i przedmioty z klocków lego. Drużyny mają za zadanie zbudować z klocków lego (tylko z klocków lego) i lego mindstorms, oprogramować tegoż robota, który w czasie 2,5 minuty zrobi jak najwięcej zadań określonych dla planszy.
2. Robot design – oceniana jest budowa robota, mechanizmów użytych do wykonania zadań oraz program wykonujący zadanie.
3. Team work – drużyna na turnieju wykonuje zadanie ad hoc mające na celu ocenę działania drużyny, zgrania, współpracy itp.
4. Projekt badawczy – każdego roku turnieje mają różny motyw przewodni. Drużyny muszą przygotować projekt badawczy, w którym zidentyfikują jakiś problem, zgłębią informację o nim w różnych źródłach eksperckich, wymyślą innowacyjne rozwiązanie dla tego problemy oraz zaprezentują je na turnieju w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

Nasza drużyna KRÓLOWIE ROBOTÓW w kategorii Robot Game dostała się do półfinału zajmując IV m-ce, natomiast w kategorii Robot Design zajęliśmy III m-ce, jako najmłodsza drużyna startująca pierwszy raz w konkursie.

Rodzice wraz z dziećmi byli zachwyceni, rywalizacja i emocje towarzyszyły do samego końca. Kilka miesięcy przygotowań zaowocowało w 100%.