HYMN SZKOŁY posłuchaj

Utworzono: 02 wrzesień 2018 Opublikowano
K.B. Odsłony: 574

#SuperKoderzy w naszej szkole

Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku- Kamiennej zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu SuperKoderzy Fundacji Orange. Jesteśmy jedną z 170 szkół w kraju, która otrzymała grant finansowy na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. W nowym roku szkolnym 2018/2019 wybrani uczniowie z klas piątych będą uczyć się programowania w praktyce, rozwijać kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

foto z serwisu - ww.lofirobot.com

Szkoły uczestniczące w SuperKoderach mają do wyboru jedną z pięciu ścieżek tematycznych. My wybraliśmy ścieżkę Majsterkowicze 2.0.

Do programu zgłosiło się 554 placówek oświatowych. O wyborze szkoły zadecydował krótki film opracowany przez Karolinę Baradziej wraz z klasą Va, którego celem było przekonać Organizatora do zakwalifikowania placówki do udziału w Programie.

Miał on odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego chcę zostać SuperKoderem?” i nawiązywać do wybranej przez Szkołę ścieżki edukacyjnej.

Ocenie komisji kwalifikacyjnej podlegały:

• atrakcyjność przekazu filmowego (pomysł, zaangażowanie w przygotowanie),
  • obecność tematyki programowania oraz nowych technologii i kompetencji cyfrowych, świadczących o zrozumieniu idei programu SuperKoderzy,
  • zaangażowanie dzieci, jako odbiorców inicjatywy.

Jesteśmy dumni, że zdobyliśmy uznanie komisji i cieszymy się, że zakwalifikowaliśmy się do programu SuperKoderzy.

Zajęcia prowadzić będą: Karolina Baradziej oraz Kazimierz Sabatowski.

Relacje z zajęć będą na bieżąco umieszczane na naszej stronie.