HYMN SZKOŁY posłuchaj

Utworzono: 10 wrzesień 2016 Opublikowano
Super User Odsłony: 1122

Świetlica i stołówka

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiana umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami. Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych (np. doznanie przykrości, przegrana), ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw. Świetlica wyposażona jest w nowoczesne pomoce, gry z technologią kinect włącznie. Nowością jest magiczna Podłoga FunFloor. Jest to system tworzony z myślą o przedszkolach i szkołach podstawowych, które kładą nacisk na rozwój swoich podopiecznych w nowoczesny, innowacyjny sposób. Specjalny pakiet animacji skierowany do najmłodszych został przygotowany pod kątem edukacji przez zabawę. Obraz wielkości 2m x 3m wyświetlony na podłodze reaguje na ruch chodzących po nim dzieci. Dzięki temu FunFloor angażuje umysł i ciało co sprawia, że dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości.

Wychowawcy świetlicy nade wszystko dbają o bezpieczeństwo powierzonych im dzieci.